Vandaag redelijk vroeg opgestaan(8 h.) en naar Punakaiki gereden om de Pankakestotsen te bezoeken.
Een prachtig schouwspel van zee en rotsen die op opgestapelde pannenkoeken leek.
Even voorbij Charleston gestopt om een goudmijn te bezoeken die nog erg intakt was en alles nog heel goed bewaard is gebleven.
Onderweg gestopt voor onze middagmaal te verorberen.
Naar Murchison gereden om een iets te gaan bezoeken maar we waren er al voorbij gereden.
Toch nog in Murchison gestopt om aldaar het bezoek te bestellen en er zit daarin een ritje met speedboot op de wildwater rivier. Even verder weer de kamping opgezocht om ons dagelijks verslag te schrijven en naar de vervelende sandfly te slagen .
De bestemming vandaag was Santy Town een volledig stadje met bijbehorende winkels is daar onder gebracht. Ook rijd er een stoomtrein die ons naar een houtzagerij van in de goudzoekers tijd bracht en even verder een goudmijn.
Rond de middag deden we daar ook een restaurant aan van in diene tijd.
Na de middag reden we naar Greymouth en bezochten we nog een bierbrouwerij met lekkere bieren en zeker de Black beer met een koffie smaak,nadien was het weeral tijd om onze overnachtingsplaats te zoeken. Deze was even buiten Gremouth en was 50 jaar blijven stilstaan
We hadden nog een belevenis in de brouwerij kregen we kontakt met een nieuw-zeelander en na een konverstatie kregen wij van de N.Z. twee kreeften en in ruil moeten wij T-shirts opsturen van Harley-Davidson,Ford Mustang of een Ducati.
Deze avond hebben we nog een nachtwandeling gemaakt om wille van de vele GLOW worms dit zijn wormpjes die licht afgeven in het donker ,spijtig genoeg geen foto's van kunnen nemen.
Stilaan rijden we morgen naar de bovenkant van het zuidereiland zodat we tegen het weekend gaan oversteken in Picton naar het noordereiland, en dat we aldaar ook ongeveer een tweetal weken zullen verblijven.
Op het noord er eiland zou het warmer zijn en ook veel meer inwoners. Hier op het zuidereiland wonen iets meer dan 1miljoen mensen en in het totaal wonen er 6 miljoen mensen in N.Z
Vandaag zijn we al gehele tijd in het regenwoud aan het rijden en ook gewandeld ,de bomen zijn hier allemaal bekleed met mos ,zoals in de Lord of de Ring.Prachtig .
Een hele trip verder hebben Louis en ik een wandeling gedaan naar de Franz Jozef gletsjer,toch wel even de moeite.
Onze overnachtings plaats was wederom een kamping omdat het regende (wat wil je in een regenwoud)
Na het ontbijt naar Wanaka daar hebben Louis en ik het transport museum bezocht ,Roza en Conny en hebben de shop bezocht en koffie gedronken tot we terug waren.
Verder naar Haast gereden door een langgerekt tropisch regenwoud dat maar bleef duren ongeveer 80km lang. Verder richting Haast waar we nog 2 watervallen tegenkwamen.
Weeral tot 8uur geslapen, na het morgens eten met de kabelbaan naar boven waar wij met bobslee naar beneden kwamen.
Verder op de weg naar Wanaka zagen we bungyspringen even gestopt om naar het springen te zien.
Rond de middag gestopt aan een oude goudmijn waar we eerst lekker hebben gegeten en daarna heeft Louis de mijn bezocht ,maar ikke had last van m'n rechter oog waarvan het aan de zon lag ,oorzaak te hevige zonneschijn.
Aan Lake Dunstan in Low Buren een mooie plaats gevonden en gezwommen.