Aire Pont-à-Mousson open van 8u tot 20u Staanplaats + elektriciteit = 8 . Er is ook een jachthaven aan de aire.
Mooi uitzicht op de aire
Restaurant van de Aire en de jachthaven zeer lekker trouwens. Van Pont à Mousson naar Baume-les-Dames = 248 km Aire Baume-les-Dames - staanplaats + elektriciteit 7,5 Hier is ook een jachthaven waar men met de boot een tocht kan maken van 4 uur met eten inbegrepen voor de prijs van 56 Heel mooi om een fietstocht te maken. Van Baume-les-Dames naar Neydens = 195 km Camping La Colombière 17 per nacht
De prachtige bergen van Zwitserland Van Neydens naar Hogne 703 km Camping Le relais in onze ardennen. De camping is vooral goed aangelegd voor campers,die krijgen een plaats apart met alles erop en eraan. Een camper die komt voor twee nachten krijgt de derde nacht gratis ( te nemen binnen het jaar ) Vooral goed voor kinderen die daar kunnen spelen en fietsen naar believen. Er is ook een visvijver aanwezig voor hen die een hengeltje willen slaan . www.campinglerelais.com
Restaurant van Camping le RelaisVan Hogne Van Hogne naar Gent 193 km
Vertrek Woensdag 18 juli 2012 van Oostakker naar Milly-la-Forret (traject 410 km ) De oude overdekte markt '' La Halle'. De aire in Milly-la-Forret was moeilijk te vinden. Deze is namelijk gevestigd achter een Total tankstation en is privé-domein. Er staan geen aanwijzingen. Er is enkel elektriciteit voorzien (4 euro) de staanplaats was gratis.
Donderdag 19 juli 2012 van Milly-La-Forret naar Château de Fontainebleau (traject 20 km) Château de Fontainebleau Het bezoek aan het kasteel was de moeite waard. Diezelfde dag verder gereden naar Vichy.
Vichy aangekomen ( traject 309 km ) Le halle des sources te Vichy Vrijdag 20 juli rustdag : in deze hal kan je het water van de verschillende bronnen van Vichy proeven. Verder nog een bezoek gebracht aan de stad en zéér lekker gegeten in Café Empire, dat gelegen is aan de gaanderijen.
Zaterdag 21 juli 2012 Van Vichy naar Millau (traject 279 km) Een sfeerbeeld van het dorpspleintje. Bezoek aan het stadje waar er op een gezellig pleintje een jazz-optreden aan de gang was en zijn er uiteraard blijven hangen.
Zondag 22 juli 2012 van Milau naar Gruissan (traject 162 km) Le Château de Gruissan. Zeker even een kijkje gaan nemen naar het erfgoed in het oude Gruissan en in de haven kan je lekker kuieren van restaurant naar de winkeltjes
Maandag 23 juli van Gruissan naar Carcassonne (traject 71 km) La Cité de Carcassonne. Dinsdag 24 juli rustdag. De stad staat op de werelderfgoedlijst van Unesco en trekt jaarlijks 3 miljoen toeristen . De bekendse bezienswaardigheid is de volledig gerestaureerde citadel "La Cité de Carcassonne" genaamd. De citadel staat bekend als mooiste voorbeeld van een middeleeuwse stad in Europa.
Woensdag 25 juli 2012 van Carcassonne naar Lourdes (traject 260 km) Basiliek van O-L-V vd Rozenkrans Rita heeft er de processie van lichten bijgewoond dat dagelijks om 21 uur begint.
Donderdag 26 juli 2012 van Lourdes naar Ouradour-sur-Glane (traject 460 km) Restanten van het verwoeste dorp Het bloedbad van Ouradour vond plaats op 10 juni 1944. Het dorp werd die dag door de eerste regiment van de 'De Fùhrer' ingesloten en uiteindelijk verwoest. Bij deze overval werden 642 mensen vermoord. Slechts zes personen overleefden het bloedbad. Zij die het verleden vergeten, zijn gedoemd om het te herbeleven.
Vrijdag 27 juli 2012 van Ouradour naar Bourges (traject 216 km) Fontein in de stad Bourges. Lekker gaan eten in de stad en dan verder naar de camper voor de nachtrust.
Zaterdag 28 juli 2012 van Bourges naar Honfleur (traject 415 km) Camperplaats Honfleur Ik denk dat iedere camper met veel genoegen naar Honfleur komt daar is het wel gezellig .
Zondag 29 juli 2012 van Honfleur naar Oostakker (traject 402 km) Op weg naar huis nog even over "Pont de Normandie". Thuis gekomen zaten onze vrienden al aan de deur te wachten en nog wat bijgepraat over de reis. Tot later en dank voor het lezen van onze site.
Nog enkele gegevens betreffende de overnachtingsplaatsen : Milly-la-Forrêt : aire Avenue de Ganay 56 (zich aanmelden aan het Total tankstation). Vichy : Camping Les Acasias, Rue Claude Decloître, Bellerive-sur-Allier. Millau : aire Rue de la Saunerie 19 (500m van het centrum). Gruissan : aire de 4 vents, Quai de la Tramontane (standplaats aan zee). Carcassonne : Camping De La Cité, route de Saint-Hilaire (op wandelafstand van de oude site). Lourdes : enige staanplaats bij de bussen (op wandelafstand van de grotten). Ouradour-sur-Glane : aire bij het voetbalstadion. Bourges : aire Rue Jean Bouin tegenover sportpark Alfred Depège. Honfleur : aire Bassin Carnot (op wandelafstand van het centrum).
Onze eerste reis met bestemming Italië meer bepaald Peschiera del Garda. Wij zijn vertrokken op 16 mei 2012 om 10 uur met onze vrienden die eveneens een motorhome bezitten richting Duitsland. Onze vrienden op kop en wij als nieuwkomers volgen. Aangekomen in Kehl hebben we ter plaatse overnacht. Rita mijn vrouw was doodziek en ik stelde voor terug naar huis te rijden maar dat wilde ze niet dus de volgende dag reden we verder naar Fùssen dieper in Duitsland. Daar aangekomen belde ik naar de huisdokter voor advies en die stelde voor om bepaalde medicatie te gaan halen. En ja na twee dagen was de klus geklaard, Rita was al veel beter en we hebben onze reis verder gezet . Van Fùssen naar Oostenrijk zo naar Italië naar Camping Arco. Onze eerst nacht werden wij trouwens gewekt om vier uur door een aardbeving. Wij dachten dat ze onze camper aan het afbreken waren . We zijn er twee nachten gebleven. Dan zijn we verder gereden naar lago di Garda naar camping Wien en daar één nacht verbleven. Wij zijn op zoek gegaan naar een betere camping en zijn beland in Peschiera del Garda een camping met vier sterren nl Camping Butterfly. Het was er zeer mooi en hebben er dan ook zes nachten doorgebracht. Wij zijn van daar met de fiets naar Sigurta gereden één van de grootste tuinen van de wereld! De volgende dag zijn wij naar Sirmione gereden met de bus. Er was daar een bijeenkomst van Harley Davidson motorfietsen en dit gedurende drie dagen. Omdat mijn vrouw wat heimwee had zijn we vertrokken op maandag 28 mei via Zwitserland. Het is ook te begrijpen, bij een eerste reis moet alles nog wat wennen. Maar al bij al waren wij tevreden over onze korte trip. Onze vrienden zijn er nog wat gebleven, zij zijn het al goed gewoon want zij gaan immers al 25 jaar op reis met de Camper. Wij hadden toch al 2456 km op de teller